Nie zwlekaj z zakupami! Szybka, DARMOWA wysyłka od 99 PLN, benefity za subskrypcje i częste promocje. Nie prześpij okazji.

Nasze detergenty myją czyszczą i co najważniejsze sprawiają, że pranie jest jak nowe, świeże i pachnące.

Pierwszy detergent w historii składał się z popiołu, piasku i moczu. Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów detergentów różnych producentów. W zależności od koloru, tkaniny i stopnia zanieczyszczenia ważne jest, aby kupić odpowiedni produkt. Asortyment produktów rozciąga się od płynów, zmiękczaczy tkanin po płukanki higieniczne, które oprócz działania oczyszczającego mają również działanie dezynfekujące…

Przeczytaj całość opisu…

Istnieją produkty w postaci proszków, a także jako tabletki lub kapsułki. Ponadto dostępne są również produkty w postaci żelu. Znanym dostawcą jest firma Henkel, która sprzedaje między innymi markę Persil. Istnieją specjalne produkty do użytku profesjonalnego w sektorze hotelarskim lub medycznym lub konwencjonalne produkty dla prywatnych gospodarstw domowych. Jeśli chcesz chronić środowisko, możesz kupić eko-detergenty lub detergenty organiczne.

Kiedy i jaki stosuje się detergent?

Detergent nadaje się do wszystkich tekstyliów. Może być również stosowany do wysokich temperatur do 95 °C. Jest często używany do czyszczenia pościeli lub ręczników. Kolorowy detergent czyści pranie do 60 °C i utrzymuje kolor. Łagodny detergent nadaje się do czyszczenia wrażliwych tkanin, ponieważ jest wolny od wybielaczy i rozjaśniaczy optycznych. Jednak temperatura prania substancji wrażliwych nie powinna przekraczać 30 °C. Jeśli chodzi o pranie wełny, zalecamy stosowanie specjalnego detergentu do wełny, ponieważ chroni to delikatną strukturę wełny. Jeśli chcesz zrobić pranie podczas podróży, najlepiej zabrać ze sobą detergent podróżny na wakacje. Produkty te są bardzo wygodne, ponieważ są to małe saszetki.

Nasze detergenty wspomagają działanie prania.

Jeśli wymagane jest specjalne pranie, w parkmarket.pl znajdziesz różne detergenty. Środki myjące obejmują odplamiacze. W parkmarket.pl można kupić odplamiacze, które działają przeciwko uporczywym plamom na ubraniach, które powstały np. przez czerwone wino, rdzę, długopisy czy krew. Wybielacz jest stosowany, aby rozjaśnić pranie i zwalczyć żółknięcie. Kurtki i płaszcze mogą być odporne na warunki atmosferyczne za pomocą impregnacji. Istnieją nawet specjalne produkty, które mają działanie impregnujące nawet podczas cyklu prania.

Odświeżacze ubrań zapewniają lepszy zapach prania. Odświeżacze są dostępne jako butelka z rozpylaczem lub jako ściereczka, która jest zamykana w cyklu prania. Popularnym detergentem jest zmiękczacz do tkanin. Jest wypełniony w oddzielnej komorze pralki i nie tylko zmiękcza pranie, ale także nadaje mu specjalny zapach. Można kupić kwiatowe, orzeźwiające lub neutralizujące zapachy. Pralka powinna być również regularnie konserwowana. Tak zwane korki wapienne pomagają chronić pralkę przed zwapnieniem. Co dwa miesiące zalecamy czyszczenie pralki środkiem do czyszczenia pralki. Nie zapomnij potraktować nim gumowej uszczelki.

Przewodnik po detergentach – najlepsze wskazówki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praniu ubrań lub chcesz wiedzieć, jak utrzymać pranie wolne od wirusów, polecamy nasze przewodniki: „Pranie ubrań -Wskazówki dotyczące prania przyjaznego dla środowiska”

Kup detergenty teraz online w parkmarket.pl

Sortowanie

Wyszukaj produkt