Zamów do godziny 12:00 (w dni robocze), wyślemy paczkę jeszcze tego samego dnia!
+48 725 866 104 odpowiadamy błyskawicznie
+48 725 866 104 odpowiadamy błyskawicznie

Kup szczoteczki do zębów online w ParkMarket

Dobra szczoteczka do zębów jest niezbędna do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Obok pasty do zębów jest to jeden z podstawowych przyborów czyszczących używanych do codziennego mycia zębów. Wybór szczoteczek do zębów jest odpowiednio duży. Ważne jest, aby starannie wybrać model, ponieważ nie każda szczoteczka nadaje się do każdego zestawu zębów. W ParkMarket prowadzimy rozległy asortyment artykułów do higieny jamy ustnej, różnorodne szczoteczki do zębów można wygodnie zamówić online.

Przeczytaj całość opisu…

Szczoteczka manualna czy elektryczna?
Podstawowe rozróżnienie to szczoteczka manualna i elektryczna. Dokładne czyszczenie zębów jest możliwe zarówno przy użyciu szczoteczki manualnej, jak i elektrycznej. W obu przypadkach ważne jest stosowanie odpowiedniej techniki szczotkowania. Oba rodzaje szczoteczek mają swoje zalety, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, którą z nich wybrać.

Zalety manualnych szczoteczek do zębów:
niedrogie
łatwy do przenoszenia
praca bez źródła zasilania

Zalety elektrycznych szczoteczek do zębów:
bardzo dokładnie oczyścić
czyszczenie zajmuje mniej czasu
często wyposażone w funkcje takie jak automatyczna kontrola czasu szczotkowania

W niektórych okolicznościach posiadanie obu rodzajów szczoteczek do zębów ma sens. Przykładowo, szczoteczka manualna jest bardzo praktyczna do mycia zębów w biurze po lunchu, natomiast elektrycznej używamy rano i wieczorem w domu. Jeśli dużo podróżujesz, praktyczniejsze będzie zabranie ze sobą szczoteczki manualnej jest lżejsza, mieści się nawet w najmniejszej torbie i nie trzeba szukać odpowiedniego adaptera do stacji ładującej.

Ręczne szczoteczki do zębów.

Na rynku istnieje przytłaczająca różnorodność manualnych szczoteczek do zębów. Dostępne są ze sprężynami i bez, z włosiem w różnych układach i w licznych stopniach twardości, które z grubsza można podzielić na twarde, średnie i miękkie. Jednak każda szczoteczka manualna powinna mieć kilka cech charakterystycznych.

Główka nie powinna być zbyt duża, aby główka szczoteczki mogła dotrzeć do wszystkich miejsc w jamie ustnej, nawet do tylnej części zębów trzonowych.
Włosie powinno być zaokrąglone, ponieważ ostro zakończone końcówki włosia mogą ranić dziąsła.
Uchwyt powinien być antypoślizgowy, aby wygodnie leżał w dłoni.
Twardość szczoteczki do zębów to kwestia osobistego gustu. Miękkie włosie jest jednak łagodniejsze dla dziąseł. Przy twardym włosiu należy uważać, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku podczas szczotkowania. Szczoteczki do zębów również należy wymieniać co dwa miesiące i zawsze zaraz po okresie rekonwalescencji po chorobie.

Elektryczne szczoteczki do zębów
Różne szczoteczki elektryczne można zasadniczo podzielić na dwie grupy, szczoteczki z okrągłą główką oraz szczoteczki soniczne. Oba rodzaje można łatwo rozpoznać po kształcie szczoteczki, który wskazuje na rodzaj szczotkowania: w przypadku szczoteczki z okrągłą główką każdy ząb jest czyszczony indywidualnie poprzez przesuwanie obracającej się główki szczoteczki po każdej stronie zęba. Z kolei szczoteczka soniczna przejeżdża po zębach bez stosowania silnego nacisku. Szczoteczki ultradźwiękowe (mają wyższą częstotliwość dźwięku niż tradycyjne szczoteczki soniczne) nie obracają się jak szczoteczki z okrągłą główką, ale też czyszczą każdy ząb indywidualnie.

Sortuj

podaj nazwę produktu

Powrót do góry